Laboratuvar Kurulumu

Laboratuvar Kurulumunun İncelikleri

medical-laboratuvar-kurulum-hizmeti

Medikal sektöründe çalışan firmamız anahtar teslim laboratuvar kurulumu üzerine çalışıyor. Son teknoloji donanımlar kullanılarak ve amaca uygun tasarımda hazırlanan modern laboratuvarlar müşterilerin isteklerinin yerine getirilmesini sağlıyor.

Anahtar teslim hazırlanan laboratuvarlar başta sağlık sektörünün deney, araştırma ve tanı ihtiyaçlarına cevap veriyor. Bu aşamada hastaneler, klinikler ve diğer sağlık kuruluşlarına uygun laboratuvarların hazırlanması sağlanıyor. Bunun dışında da üretim sahasında çalışan firmaların analiz ve test işlemleri için ihtiyaç duydukları özel laboratuvarların hazırlanmasını sağlıyor.

Laboratuvar Kurulum İncelikleri

Sağlık ve diğer sektörlerde kullanılabilecek laboratuvarların kurulumunu yapan firmamız programlı şekilde çalışıyor. Bunu sağlamak için kurulum aşamalarını sırayla uyguluyor. Her aşamanın uygulanmasında da o alanda uzman olan kişilerin çalışmasını sağlıyor.

Tilia Medical olarak uyguladığımız laboratuvar kurulum incelikleri şunlardan oluşuyor;

 • Fizibilite çalışması
 • Laboratuvar tasarımı
 • Metot ve uygulama seçimi
 • Donanım seçimi
 • Laboratuvar kurulum
 • Eğitimler

Ekibimiz aşamaların tamamında müşteri memnuniyetine hitap edecek adımları tercih ediyor. Böylelikle kurulum sonrasında bizi tercih eden kişilerin laboratuvarlardan maksimum verim elde etmesi sağlanıyor.

Fizibilite Çalışması

Sıfırdan anahtar teslim laboratuvar kurulumunun yapılmasında ilk incelik olarak fizibilite çalışması yapmaktır. Bu çalışmada ilk olarak laboratuvarın kurulacağı yerin belirlenmesi sağlanır. Alan belirlendikten sonra kurulumu yapılacak laboratuvarın müşteriye maliyeti hesaplanır.

Amacı karşılayacak laboratuvarda nelerin bulunacağı, ihtiyacın nasıl karşılanacağı, olumlu veya olumsuz yönleri gibi tüm detaylar hesaplanır. Yapılan çalışma ile bir yol haritası belirlenir ve ona uygun şekilde çalışmalar yapılmaya başlanır.

Laboratuvar Tasarımı

Laboratuvarın kurulumu için dikkate alınması gereken ikinci incelik tasarım aşamasıdır. Laboratuvarlarda teknik cihaz ve malzeme sayısı fazla olduğu için mekana uygun bir tasarımın yapılması sağlanıyor. Bu aşamada tasarım program ve uygulamaları üzerine deneyimli personellerimiz çalışıyor.

Laboratuvar tasarımı yaparken tasarım elemanlarımız ergonomi ve güvenlik esasına göre çalışmalar yapar. Bu alanlarda kimyasal maddeler yaygın şekilde kullanıldığı için genel olarak dayanıklı ürünlerin kullanılması tercih edilir. Tezgahlardan kaplara, mekan zemininden ocaklara ve atık kabinlere kadar tüm malzemelerde kalite ön plana alınır. Böylelikle mekanda çalışacak olan kişilerin herhangi bir tehlikeyle karşı karşıya kalmamaları sağlanır.

Laboratuvar İçin Metot Ve Uygulama Seçimi

Laboratuvarlardaki kurulum inceliklerinden birisi de metot ve uygulama seçiminin yapılmasıdır. Bu aşamada ekibimiz popüler metotların kullanılmasına özen gösterir. Bu sayede laboratuvarın teknolojiye uygun hale gelmesine yardımcı olunur.

Metot belirleme aşamasında ekibimiz anketlere, gözlemlere, deneylere, kişilere, deneyimlere ve nedenlere başvurur. Böylelikle sektörde en yararlı olacak laboratuvarın ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Laboratuvar Donamının Seçimi

Kurulum incelikleri arasında laboratuvarda yer alacak donanımın seçilmesi yer alır. Bu alanlarda kullanılacak donanımın hem kullanım açısından fayda sağlaması hem de mekan boyutuna uygun olması gerekir.

Bu aşamada ekibimiz dünya genelinde popüler olan ürünleri ve markaları bir araya getirir. Böylelikle laboratuvarlarda doğru sonuçlar elde edilmesini ve kolay çalışılmasını sağlar. Laboratuvarlar için donanım seçiminde firmamız bünyesindeki ürünleri kullanılır.

Bu ürünlerden bazıları;

 • Tezgah üstü analiz cihazları
 • Test kitleri
 • Otomatik analiz cihazları
 • Moleküler tanı ürünleri
 • DNA analiz sistemleri
 • Sarf malzemeleri
 • Biyokimya cihazları

Tilia Medical olarak bu ürünlerimiz dünya çapında tercih edilen markaların ürünleri oluyor. Ürünlerimizde tercih ettiğimiz markalar ise Grenier, BD, Abbott, Roche Diagnostik, Biomerieux ve Thermo Fisher gibi markalardır. Bu markalara ait olan ürünler laboratuvarın kullanılacağı sektöre uygun olarak seçilerek yerleştirilir.

Laboratuvar Kurulum

Tasarım, donanım seçimi ve uygulama incelikleri tamamlandıktan sonra laboratuvarın kurulumuna geçilir. Kurulum için laboratuvar montajını yapmak için yetişen elemanlarımız çalışır. Bu sayede tezgahların, cihazların ve diğer donanımların doğru şekilde kurulmasını sağlar. Böylelikle görevlerini eksiksiz yaparak laboratuvarı kullanıma hazır hale getirir.

Laboratuvar Kullanım Eğitimleri

Tilia Medical olarak sıfırdan anahtar teslim laboratuvarların kurulumunun ardından hizmetimiz sona ermez. Hazırladığımız laboratuvarların sağlık sektöründe veya diğer alanlarda kullanılması konusunda eğitimlerimiz olur. Böylelikle testler ve analizlerin doğru şekilde yapılması ekibimiz aracılığıyla öğrenilir. Ayrıca cihazların ve diğer ekipmanların doğru kullanılmaması nedeniyle yaşanabilecek olumsuz durumlar ortadan kalkar.

Laboratuvar Kurulumu İle İlgili Bir Arayışınız Mı Var Hemen Tilia Medical İle İletişime Geç

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir