Test Kitleri

Laboratuvar Test Kitlerinin Önemi

Sağlık sektörünün her alanında laboratuvar test kitlerinin önemi çok büyüktür. Hastalıkların tespiti ve teşhisinde büyük önem taşır ve doktorların en büyük yardımcılarıdır. Hastadan alınan nümeler üzerinde yapılan incelemelerle, moleküler değerler, normal olması gereken referans aralıklarına göre tespit edilir.

Referans aralığı dışında olan değerler, hastalık teşhislerinin konulmasına ve sağlık sorununun nedenlerinin belirlenmesine yardımcı oluyor. Her test kitinin çalışma ve kullanma amacı farklıdır.

Test Kitlerinin Önemi Nedir?

Test kitleri ihtiyaçlarının karşılanması için sağlık kuruluşlarının talepleri alınıyor ve talep edilen test kitleri ve cihazlar temin edilerek çözümler sunuluyor. Test kitlerinin önemi, hastalıkların hızlı ve doğru teşhis edilmesinde ortaya çıkıyor. Sunulan sağlık hizmetlerinin türüne göre ihtiyaç duyulan tüm cihazlar, kaliteli ürünler olarak temin ediliyor.

Tıbbi araştırmaların yapılmasında kullanılan test kitleri, hastalık türlerine göre geliştiriliyor ve laboratuvarlarda kullanılıyor. Doktorların en büyük yardımcılarıdır ve teşhis konulduktan sora gerekli tedavilerin doğru yöntemlerle planlanmasını ve uygulanmasını sağlıyor.

Vitamin-D Test Kiti

Hastalık teşhislerinin konulabilmesi için çeşitli kan testleri yapılıyor. Vitamin-d test kiti, kandaki d vitamini değerlerinin ölçülmesini sağlayan immünolojik test kiti olarak kullanılıyor. Test kiti, 10 dakika gibi kısa süre içerisinde sonuç veriyor ve yapılan testlerde, hızlı sonuçların %94.4 oranında doğruluk değerine sahip olduğu görülüyor.

Parmaktan alınan kan numunesi üzerinde gerekli testlerin yapılmasını sağlıyor. Test kiti kullanım kılavuzunda, test işlemlerinin nasıl yapılacağı gösteriliyor. Sağlık kuruluşu laboratuvarlarına göre kurulumları yapıldığında cihazın kullanımı ile ilgili eğitimlerde veriliyor.

Pct 100T(Progestoron 100 Testlik Kit)

İnsan vücudundan alınan numunelerdeki prokalsitonin (pct) değerlerinin belirlenmesinde kullanılan ve güvenli sonuçlar veren immünoluminometrik test kiti olarak kullanılıyor.

Pct değerlerde meydana gelen değişimler, vücutta oluşan iltihabi enfeksiyonların tespit edilmesini sağlıyor. Bağışıklık sisteminin bozulmasına neden olan hastalık türlerinin teşhisi için kullanılan test kitidir ve 100 testlik kitler halinde hazırlanır.

Pct 100t test kiti ile yüksek ateş, halsizlik, terleme, eklem ağrısı, çarpıntı, baş ağrısı, nefes darlığı gibi teşhisler konulabiliyor. Uzman doktor muayenesinden sonra pct 100t kiti ile kan ya da idrar testleri yapılabilir.

D-Dimer Reaktif Test Kiti

D dimer, kandaki protein miktarının ölçülmesini sağlar. Kanda pıhtılaşma durumunun tespit edilmesi için kullanılır. Kalp krizi riskinin olup olmadığı ya da teşhisi için kullanılan testlerden birisidir. Kan testlerinde tespit edilen d dimer düzeyleri, hastanın kalp krizi riski ile ilişkili olabileceği düşünülen pıhtılaşma sorunlarını işaret edecektir.

Pct300T(Progestoron 300 Testlik Kit)

Pct testleri, kandaki prokalsitonin miktarının doğru ölçülebilmesi için kullanılır. Laboratuvar test kitlerinden birisidir ve 300 testlik kitler olarak temin edilebiliyor. Pct 300T test kiti daha çok bakteriyel enfeksiyon durumunun tespitinde kullanılır.

Enfeksiyona neden olan bakteriler kana karıştığında, hayati riske neden olabilecek organ yetmezliğine neden olabiliyor. Bu durumun tespit ve teşhisi için pct test kiti kullanılır.

Reaktif – Test Kit Çeşitleri

Sağlık kuruluşları laboratuvarlarında hastalık teşhislerinde kullanılan reaktif – test kiti için çok fazla seçenek sunuluyor. Her hastalık türüne ve yapılacak test tiplerine göre reaktif ya da test kiti geliştirilmiştir. Tilia Medical, tüm laboratuvarlarda ihtiyaç duyulan yaklaşık 400 kit çeşidini laboratuvarlar için temin ve kurulum işlemlerini yapıyor. Başlıca birkaç test kiti / reaktifler;

 • Kan test kitleri,
 • Biyokimya test kiti,
 • Moleküler test kitleri,
 • Hormon test kitleri,
 • Genetik test kitleri,
 • HIV test kiti,
 • Kanser tanı kiti,
 • İmmünoloji test kiti,
 • Hastalık tanı kiti,
 • Erken teşhis test kiti,
 • ALB BCG GEN.2 300T,
 • ANTI-HCV G2 ELECSYS COBAS E 100,
 • CEA ELECSYS COBAS E 100,
 • T3 ELECSYS G3 COBAS E 200,
 • D-Dimer
 • Pct 100T
 • Pct 300t

Yaklaşık 400 farklı test kiti, ihtiyaç durumuna ve laboratuvarların çalışma sistemine göre temin ediliyor ve kurulumları gerçekleştiriliyor.

Test Kitleri Temini Nasıl Yapılır?

Tilia Medical, laboratuvarlarınızın verimliliğini ve güvenliğini artırmak üzere test kitlerini sizlere sunmaktadır. Ürünlerimiz, araştırmalarınızda kesinlik ve tutarlılık sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Eğer sizde test kitlerini temin etmek istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin.

Bilgi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerden faydalanabilirsiniz:

Adres: Oruçreis Tekstilkent Caddesi Tekstilkent Sitesi No:196 D:G2 Blok, 34235 Esenler/İstanbul

Telefon: (0212) 4384542

Mail: [email protected]

Test Kitlerini İstediğiniz Markalar İçin Marka Sayfamız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir