Laboratuvar Kurulumu

Son Teknoloji Laboratuvar Kurulumu

Sağlık kuruluşları için laboratuvar kurulumu hizmetleri sunuluyor. Sağlık sektöründeki gelişmelere göre gerekli tespitler yapılıyor ve son teknoloji ürünleri ile laboratuvarlar, müşterilerin taleplerine göre kuruluyor. Kurulacak olan laboratuvarlar, sağlık kuruluşunun yapısına, büyüklüğüne ve hizmet alanlarına belirleniyor.

Anahtar teslimi kurulan laboratuvarlar, hastalıkların teşhisi, hastalıklarla ilgili araştırmaların yapılması ve gerekli tanıların konulması için kullanılıyor. Müşteri taleplerine göre laboratuvarların kurulum çalışmaları yapılırken, laboratuvar cihazları geliştiren güvenilir firmalarla da işbirliği yapılıyor.

Laboratuvar Kurulum İşlemleri

Hastane ve tıbbi klinikler gibi tüm sağlık sektörlerinde kullanılan laboratuvarlarını kuruluş aşamaları profesyonelce yapılıyor. Taleplere ve kurulum yapılacak yere göre ön çalışmalar yaparak gerekli işlemler planlanmaya ve uygulanmaya başlanıyor.

Profesyonelce yapılan çalışmalarda, laboratuvar kurulumlarında yapılan işlemler şunlardır:

 • Sağlık kuruluşu fizibilite çalışması,
 • İstenen yerde laboratuvar tasarımı,
 • Kurulum metotlarının belirlenmesi,
 • Laboratuvarda ihtiyaç duyulan donanımların belirlenmesi ve seçimi,
 • Kurulum aşamalarının uygulanması,
 • Kurulum sonrası, cihazların kullanımı ile ilgili eğitimlerin verilmesi,

Kurulum aşamalarını tamamladıktan sonra sağlık kuruluşunun hizmet sunabilmesi için eğitimler ve profesyonel destek hizmetleri sunuluyor.

laboratuvar kurulumu

Laboratuvar Tasarım Çalışmaları

Laboratuvar kurulumlarında işlemler belirli aşamalarla belirlenir. Sıfırdan laboratuvar kurulumlarında, müşteri taleplerine göre fizibilite çalışmaları yapıldıktan sonra ikinci aşama olan tasarım aşamasına geçiliyor.

Kurulumu yapılacak olan laboratuvarda çok sayıda test cihazları kullanılacağı için alanın doğru kullanılması ve cihazların verimli kullanılabilmesi için doğru yerleştirilmesi gerekiyor. Laboratuvar tasarım çalışmaları, alanında deneyimi olan personellerle yapılır. Cihazların yerleştirilmesi, çalışma alanının verimli kullanılmasını sağlayacak şekilde yapılır ve tasarım elemanları tarafından gerçekleştirilir.

Laboratuvar Kurulum Metotları

Sağlık kuruluşlarına kurulacak olan laboratuvarlarda metot ve uygulamalar, kurulum inceliklerinden birisidir. Kurulum ekipleri, gelişmiş sistemleri araştırır ve en kullanışlı metotları kullanmaya çalışır.

Seçilen metotlar, laboratuvarların ileri teknolojiye uygun olmasını sağlar. Kurulum metotlarının belirlenebilmesi için gözlemler, anketler, deneyimler ve beklentiler göz önünde bulunduruluyor.

Laboratuvar Donanımları

Laboratuvar kurulumlarında tüm işlemler belirlenen aşamalara göre uygulanır. Kurulum yeri tasarımı yapılırken hangi donanımlara ihtiyaç olduğu ve hangi donanımların seçileceğine de karar verilir.

Donanım seçimi önemlidir ve kullanılacak donanımların, kullanım alanı boyutlarına uygun olmasına, yapılacak test çalışmalarında istenen sonuçları vermesine dikkat edilmelidir. Profesyonel ekiplerin yaptığı çalışmalardır ve güvenilir markalara ait yeni donanımlar seçilmeye çalışılır.

Laboratuvar Ürünleri

Kurulum inceliklerini göz önünde bulundurarak yaptığımız çalışmalarda, kullanılacak ürünler sağlık kuruluşunda verilecek hizmet türlerine göre seçilir.

 • Test kitleri,
 • Tezgah üstü analiz cihazları,
 • Otomatik analiz cihazları,
 • Tanı ürünleri,
 • Biyokimya cihazları,
 • Sarf malzemeleri,

Tilia Medical hizmetlerinden faydalanarak, tıbbi laboratuvarların kurulmasını sağlayanlar, sağlık sektöründe güvenilir markalara ait test ve analiz cihazlarını kullanabiliyor. Sağlık sektörünün hizmet alanlarına göre farklı markalara ait ürünler seçilebiliyor ve kurulumlarda kullanılıyor.

Laboratuvar Kurulumu ve Cihaz Kullanım Eğitimleri

Laboratuvar ihtiyaçları için gerekli analizler ve araştırmalar yapılarak, uygulanacak metotlar, kullanılacak donanımlar belirlenir. Laboratuvarların tasarımından, cihazların montajına ve çalışır duruma gelmesine kadar tüm işlemler profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilir.

Sıfırdan kurulan ve anahtar teslimi yapılan laboratuvar kurulumlarında, talep edilen gerekli donanımlar temin edilir ve tasarımlara göre montajları yapılır. Laboratuvarlarda işlem yapılmasını sağlayan cihazların her birisi için alanında uzman elemanlar tarafından eğitimler verilir. Gerekli eğitimler verilirken, tüm test çalışmaları yapılır ve işlem aşamaları, sonuç raporlaması gösterilir.

Adres: Oruçreis Tekstilkent Caddesi Tekstilkent Sitesi No:196 D:G2 Blok, 34235 Esenler/İstanbul

Telefon: (0212) 4384542

Mail: [email protected]
Bkz. Biz kimiz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir